ÚvodO násAktualityPlzeňská Paluba Hamburk slaví první narozeniny a zve na novou výstavu

Plzeňská Paluba Hamburk slaví první narozeniny a zve na novou výstavu

Kontaktní informace

Renata Benešová, DiS

marketing

tel. :+420 378 035 006
e-mail: benesovarena@plzen.euPaluba Hamburk u hlavního nádraží v Plzni má za sebou první rok úspěšného fungování. Díky této nové vstupní bráně do města ožilo veřejné prostranství u vlakového nádraží a autobusového terminálu, stalo se příjemným místem pro zastavení cestujících, koncept sklízí i uznání architektů. U příležitosti oslavy prvních narozenin připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně výstavu nazvanou Plzeň – Město pro skvělý život, k vidění je v Galerii Paluby Hamburk. Ve čtvrtek 21. července se kromě vernisáže uskuteční od 17 hodin i speciální odpoledne nazvané Užijte si Palubu Hamburk!

Paluba Hamburk

                                                                  Paluba Hamburk

 

Paluba Hamburk

                                                                 Paluba Hamburk

„Z nevlídného prostoru se před rokem stal nový reprezentativní vstup do města. Když se tam dnes projdu, vidím cestující s kávou u stolků i lidi odpočívající na pobytových schodech terasy. Mám z toho dobrý pocit. Současně mě těší, že se nám podařilo odprezentovat v prostorech vyhlídkové věže už několik výstav. Primárně se expozice zaměřují na rozvojové projekty města a témata spojená s urbanismem, architekturou a veřejným prostorem. Tak tomu bude i u nejnovější výstavy, kterou zahájíme 21. července a potrvá do konce září,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář, v jehož gesci, tehdy ještě jako technického náměstka, Paluba Hamburk vznikala.

Nová výstava Plzeň – Město pro skvělý život s podtitulem 7 principů ke zlepšení života v centru Plzně přiblíží základní principy tvorby města, ve kterém se jeho obyvatelé cítí dobře. „V centru města je řada atraktivních míst, ale i velké množství lokalit bez života, které skýtají velký potenciál a vyžadují zásadní změnu. Navrácení života do centra, tzv. revitalizace, je dlouhodobým, avšak nevyhnutelným procesem. Jedná se například o zastavování prázdných míst, kultivaci veřejných prostranství, zkvalitňování zeleně, rozvoj městských břehů, podporu pěších a mikromobility nebo zlepšení městské hromadné dopravy a regulaci individuální automobilové dopravy,“ přiblížil Jaroslav Holler z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Výstava bude navíc doplněna interaktivním 3D modelem města zobrazujícím nejdůležitější plánované projekty a dokumentace. K vidění v Galerii Paluby Hamburk je do 30. září 2022, poté se na celý říjen přesune před Moving Station.

Centrální oblast

                                                                 Centrální oblast

K ročnímu výročí je na 21. července připraven i doprovodný program nazvaný Užijte si Palubu Hamburk! Začíná v 17 hodin. Moderátorem bude Filip Koryta, představí se Žongléros Ansámbl i kapela Suit Up!, součástí bude také design minimarket.

Součástí Paluby Hamburk, jež se rozkládá na 3000 metrech čtverečních, jsou infocentrum s vyhlídkovou věží, gastro provozy, terasou, pobytovými lavičkami a dalším zázemím. Dominantu tvoří vyhlídková podesta ve výšce 12 metrů nad terénem. Prostor oživují i umělecká díla, aktuálně je jím Myslitel na vysoké židli od českého umělce Michala Trpáka.

6183