Výstava Voda spojuje

Kontaktní informace

Renata Benešová, DiS

marketing

tel. :+420 378 035 006
e-mail: benesovarena@plzen.euVoda spojuje, aneb bez vody to nejde.Tímto mottem se řídil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně při přípravě výstavy na téma modrozelená infrastruktura. Co si přesně pod pojmem modrozelená infrastruktura představit? Jak systém v praxi funguje? Právě tyto pojmy, otázky a následná řešení Vám zodpoví výstava „Voda spojuje…“. Na konkrétních příkladech Vám představí projekty, které byly realizovány nejen v Plzeňském kraji, ale i v jiných městech České republiky.

Současná doba přináší řadu výzev a zavádění modrozelené infrastruktury pro snižování negativních dopadů na změny klimatu je jednou z nich. Město Plzeň si je vědomo její důležitosti pro budoucí rozvoj města a má zájem ji zavádět a prezentovat její výhody veřejnosti. Výstava byla  putovní, aby ji mohlo navštívit co nejvíce zájemců z jednotlivých plzeňských obvodů. 

Od 5. května 2021 byla k vidění na prostranství před Komerční bankou na Anglickém nábřeží. Poté se přesunula na Jiráskovo náměstí, kde ji návštěvníci mohli zhlédnout od začátku června do poloviny září. Následně putovala na městský obvod Plzeň 4 a Plzeň 1, kde byla ke zhlédnutí v průběhu října a listopadu. 

Tip: Knihy je možné zvětšit na celou obrazovku - ve spodní řádce prohlížeče knihy klikněte na ikonu Ikona 

0214