ÚvodOslavte Mezinárodní den vody s ÚKRMP v sídle Povodí Vltavy

Oslavte Mezinárodní den vody s ÚKRMP v sídle Povodí Vltavy

Kontaktní informace

Renata Benešová, DiS

marketing

tel. :+420 378 035 006
e-mail: benesovarena@plzen.euV sobotu 23. března se již tradičně otevřou dveře pro návštěvníky státního podniku Povodí Vltavy na Denisově nábřeží 14 v Plzni. Každoroční akce se koná při příležitosti Světového dne vody, který připadá na základě rozhodnutí OSN na 22. března.

 

Návštěvníci se mohou seznámit s důležitostí hospodaření se srážkovou vodou, významem zelenomodré infrastruktury ve městě či způsobem adaptace na změnu klimatu z pohledu města Plzně, které představí zástupci Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Dozvíte se, na jakých opatřeních město pracuje pro zlepšení hospodaření s dešťovou vodou, jak se dá reagovat na klimatické výkyvy či jak může každý z občanů přispět ke zlepšení klimatu v našem městě. Prezentace města bude probíhat za přispění občanského sdružení ENVIC, které se dlouhodobě zasazuje za zlepšení životního prostředí v Plzni.

 

Ústředním mottem Světového dne vody pro rok 2019 je „Water for all“ (Voda pro všechny). V době od 9 do 14 hodin můžou zájemci nahlédnout do moderních prostor vodohospodářských laboratoří, poslechnout si zajímavé přednášky či se seznámit s činností vodohospodářského dispečinku. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven dětský koutek se soutěžemi. Více na www.pvl.cz nebo facebooku Povodí Vltavy - @povodivltavy.

 

5415