ÚvodO násAktualityHlasujte pro Plzeň ve veřejné anketě Naše město 1991-2021

Hlasujte pro Plzeň ve veřejné anketě Naše město 1991-2021

Kontaktní informace

Mgr. Alena Výborná

marketing

tel. :+420 378 035 006
e-mail: vyborna@plzen.euNejen obyvatelé západočeské metropole mohou podpořit město Plzeň ve veřejné anketě Naše město 1991-2021. Plzeň zde soutěží s vybudovaným komplexem onkologického centra v areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotíně a s další výstavbou zdravotnických objektů. Hlasování probíhá na webových stránkách www.kudyznudy.cz v sekci Ankety do 20. listopadu 2021. Plzeň zde bojuje s dalšími 18 českými městy o titul Cena veřejnosti Opera Civitatem. Fakultní nemocnice Plzeň již v říjnu získala Cenu Opera Civitatem ministra zdravotnictví, nyní chce zdravotnický komplex uspět i u veřejnosti.

Veřejná anketa se snaží najít architektonicky či urbanisticky nejkvalitnější soubory staveb realizované v posledních třiceti letech ve prospěch života obyvatel a návštěvníků českých a moravských měst. Nejlépe hodnocené projekty a jejich iniciátoři, investoři a realizátoři budou dekorováni Cenou Opera Civitatem 2021 z rukou hejtmanů a podle účelu projektu z rukou jednotlivých ministrů odpovídajících rezortů. Předseda vlády České republiky udělí absolutnímu vítězi cenu Grand Prix Opera Civitatem 2021.

foto: FN Plzeň

                                                               Foto: FN Plzeň

Projekt pořádá společnost Czech Architecture Week Praha ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky, Správou Pražského hradu a Úřadem vlády ČR. Na veřejné anketě se dále podílí organizace Czech Tourism. Všechny oceněné a některé další projekty budou součástí výstavy Česká moderní architektura od secese k dnešku v Jízdárně Pražského hradu a postupně ve všech krajích. Připravuje se i vydání publikace a dokumentární film.

Hlasovat pro město Plzeň je možné na https://www.kudyznudy.cz/ankety/nase-mesto-1991-2021.

foto: FN Plzeň

                                                                 Foto: FN Plzeň

 

3585